Ponieważ chciwość dominuje na rynkach BTC, Bitcoin może być na wycofanie się.

Cena Bitcoinu w tym tygodniu stale spadała z 11.800 dolarów do 11.500 dolarów, co stanowi spadek o około trzy procent. W czasie prasy, Bitcoin wydawał się wracać do góry.

Najbardziej zróżnicowana publiczność na FMLS 2020 – Gdzie finanse spotykają się z innowacjami

Innymi słowy, w tym tygodniu nie działo się zbyt wiele dla Bitcoina, ale to może być dobre.

Po wielkim popchnięciu Bitcoina z około 9000 dolarów do poziomu powyżej 11000 dolarów pod koniec lipca, był miesiąc względnego spokoju, jak Bitcoin osiadł na nowej pozycji – chociaż kilka popchnięć powyżej 12000 dolarów w ciągu ostatniego miesiąca spowodowało sporo emocji.

Na razie jednak, rynki są spokojne, a inwestorzy są chętni na następny ruch. Daniel Polotsky, dyrektor generalny CoinFlip, powiedział Magnatom Finansów, że rzeczywiście, „najbardziej znaczący ruch cen w tym tygodniu był Bitcoin, ponieważ nie dokonał żadnych znaczących zmian cen.

Daniel Polotsky, dyrektor generalny CoinFlipa.
„Widzimy, że altcoiny czekają na Bitcoin, aby wykonać ruch z powodu mniejszej zmienności, jak Bitcoin zwolnił“, powiedział. „To mówi nam, że Bitcoin jest nadal niezaprzeczalnie królem krypto walut, nawet jeśli inwestorzy detaliczni szukają szybszych łańcuchów blokowych“.

Dlaczego jest taki brak zmienności na rynkach Bitcoinów?

Marie Tatibouet, dyrektor ds. marketingu w Gate.io, powiedziała Magnatom Finansów, że jednym z czynników, które mogą być w grze na obecnym rynku Bitcoin jest fakt, że inwestorzy mogą trzymać swoje monety w nadziei na wyższe zyski w dół drogi.

„W tym momencie, sentyment rynku wydaje się być chciwy“, powiedziała.

Jednak hodlerzy liczący na wyższe zyski mogą mieć pecha w krótkiej perspektywie czasowej: „Zasadniczo, w tym tygodniu najważniejszym wydarzeniem jest rozbicie BTC z przedziału 11.800$ – 11.900$, co jest kluczowe dla utrzymania byczego trendu wzrostowego“.

Ponieważ Bitcoin nadal rośnie jako zabezpieczenie antyinflacyjne, ruchy cen w górę mogą być kontynuowane w dłuższej perspektywie.
Mimo to, nic nie jest ustawione w kamieniu: „z kolejnym przełomem, możemy być świadkami nowego haju w czwartym kwartale“, powiedziała.

W końcu „w ciągu ostatnich kilku miesięcy cena Bitcoin Billionaire wzrosła o prawie 30%,“ wyjaśniła Marie. Częściowo może to być spowodowane zwiększonym postrzeganiem Bitcoinu jako atutu „bezpiecznej przystani“.

Marie Tatibouet, dyrektor ds. marketingu w firmie Gate.io.
„To może być Bitcoin działający jako potencjalne zabezpieczenie przed inflacją, podobne do złota“, powiedziała Marie, czynnik, o którym może świadczyć fakt, że „Bitcoin i złoto osiągnęły korelację na poziomie 70% po raz pierwszy w sierpniu“.

„Zanikająca wartość dolara i korelacja złota to niektóre krytyczne czynniki, które wpływają na cenę Bitcoinów“, kontynuowała. „Wierzę, że im bardziej znaczące korelacje Bitcoin’a są z tradycyjnymi rynkami, tym łatwiej jest Bitcoin’owi się rozwijać.“

Tyler i Cameron Winklevoss, bliźniacy założyciele giełdy kryptograficznej Gemini, zrobili podobny punkt w raporcie opublikowanym w piątek 28 sierpnia, zatytułowanym „Sprawa za 500 tys. dolarów Bitcoin“.

„Uważamy, że istnieją fundamentalne problemy ze złotem, ropą naftową i dolarem amerykańskim jako zapasami wartości w przyszłości“, powiedział raport. „…Bitcoin jest ostatecznie jedyną długoterminową ochroną przed inflacją.“

Jednakże, nawet jeśli 500,000 dolarów jest w przyszłości Bitcoin, to i tak jest to długa droga w dół.

Renomowany analityk rynku Bitcoin niedawno napisał na Twitterze, że „podczas gdy dłuższe ramy czasowe na strukturze łańcucha jest byczy, widzimy dużą liczbę monet są przenoszone na łańcuchu, co zwykle oznacza odwrócenie kierunku“- innymi słowy, Bitcoin może być w na krótko spadek.

„Właśnie osiągnęliśmy szczyt w poruszających się monetach, ostatni ruch był byczy, sugeruje, że następny ruch jest niedźwiedzi“, napisał.

To wycofanie może być echem rynków altcoinów: „BTC wycofuje się. Alty wycofują się bardziej. Dominacja BTC wzrasta,“ napisał. „Handluj ostrożnie, jeśli jesteś w Alts przez kilka następnych tygodni.“

Von admin